"WHO DARES WINS"

OPEN SEA SWIMMING COMPETITION 2016

This event is conducted by the INDIAN NAVY under the aegis of

The Flag Officer Commanding-in-Chief, Western Naval Command, Mumbai

&

Event Co-ordinated by

The Commodore Commanding Submarines (West)

 

WINNERS - OSSC 2015

 

MEN                        

 

Position                Name                                                                                 Timing

First                       PATEL HITESH GIRISHBHAI                                     

Second                  KALI CHARAN MAHATO                                                               

Third                      SAILOR KARAN D                                           

 

WOMEN

 

First                       NAMEETA MADGUNDI                                                  

Second                  GIRISHA TOKEKAR                                                          

Third                      NIKITA PRABHU                                                

 

BOYS

 

First                        ANOJ MAHESH KITTUR                                                    00:58:40

Second                   PRATHAMESH SADASHIV MORE                                    00:59:00

Third                       SARANG HARSHAL VINODBHAI                                      00:59:09

 

GIRLS                

 

First                        SIDDHI JITENDRA KOTWAL                                              00:55:00

Second                   ANUJA UMESH UGLE                                                        00:56:29

Third                       NAGPURE MONIKA MUKESHBHAI                                   00:56:29

 

VETERAN MEN

 

First                        BHOJRAJ D MESHRAM                                                      01:15:09

Second                   HARIVADHAN DEVGIBHAI SELAR                                    01:20:25

Third                       MAHADEO BHAGWAN TAWARE                                       01:21:16

 

VETERAN WOMEN

 

First                        GYATRI PHADKE                                      

Second                   MRS MANISHA N TRIPATHI                                      

Third                       REKHA GUPTA                                      

 

DIFFERENTLY ABLED (PHYSICALLY HANDICAPPED) MEN

 

First                        SWAPNIL S PATIL                                                               01:00:05

Second                   JAGDISH C TELI                                                                  01:12:11

Third                       GARAKH S SINDHE                                                            00:55:19

 

DIFFERENTLY ABLED (PHYSICALLY HANDICAPPED) WOMEN

 

First                        GEETANJALI CHAUDHURI                                                 02:18:00

Second                   GAURI GADEIL                                                                    02:28:10

 

DIFFERENTLY ABLED (DEAF AND DUMP)

 

First                        AADESH S RUKADIKAR                                                     01:10:08

Second                   SUCHETAN P SUPLE                                                         01:17:51

Third                       AMEY M GAYAL                                                                  00:55:19